Community Accounting (6.1.0-beta1) - en to ml translation catalogue (51 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Body
ml: ഘടന

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Transaction ID
ml: ഇടപാട്  ഐ ഡി

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Transactions
ml: ഇടപാടുകൾ

en: Type
ml: തരം

en: yes
ml: അതെ

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Confirm
ml: ഉറപ്പിക്കുക

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: admin
ml: അഡ്മിൻ

en: Description
ml: വിവരണം

en: more
ml: കൂടുതൽ

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Currency
ml: കറൻസി

en: On
ml: ഓൺ

en: Logging
ml: ലോഗിംഗ്

en: Version
ml: പതിപ്പ്

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Links
ml: ലിങ്കുകൾ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: History
ml: ചരിത്രം

en: Manage
ml: നിയന്ത്രിക്കുക

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Maximum
ml: ഏറ്റവും കൂടിയ

en: Month
ml: മാസം

en: Code
ml: കോഡ്

en: Day
ml: ദിവസം

en: ‹ previous
ml: ‹ മുമ്പത്തേത്

en: next ›
ml: അടുത്തത് ›

en: Minimum
ml: ഏറ്റവും കുറഞ്ഞ

en: « first
ml: « ആദ്യം

en: last »
ml: അവസാനത്തേത് »

en: Reference method
ml: സൂചനാ മാർഗ്ഗം
