Community Accounting (8.x-4.0-beta1) - en to ml translation catalogue (56 entries)

en: User interface
ml: ഉപയോക്തൃ ഇന്റർഫേസ്

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Transaction ID
ml: ഇടപാട്  ഐ ഡി

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Username
ml: ഉപയോക്താവിന്റെ നാമം

en: Transactions
ml: ഇടപാടുകൾ

en: Type
ml: തരം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: List
ml: പട്ടിക

en: Confirm
ml: ഉറപ്പിക്കുക

en: manager
ml: മാനേജർ

en: Manager
ml: മാനേജർ

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Currency
ml: കറൻസി

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: None
ml: ഇല്ല

en: Test
ml: ടെസ്റ്റ്

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Password
ml: പ്രവേശന വാക്ക്

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Types
ml: തരങ്ങൾ

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Open
ml: തുറക്കുക

en: Access
ml: പ്രവേശനം

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Path
ml: വഴി

en: Manage
ml: നിയന്ത്രിക്കുക

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: Menu
ml: മെനു

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Email
ml: ഇമെയിൽ

en: Contact
ml: ബന്ധപ്പെടുക

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Module
ml: മൊഡ്യൂൾ

en: E-mail address
ml: ഇ-മെയില്‍ വിലാസം

en: Maximum
ml: ഏറ്റവും കൂടിയ

en: Recipient
ml: സ്വീകർത്താവ്

en: People
ml: ആളുകള്‍

en: Minimum
ml: ഏറ്റവും കുറഞ്ഞ

en: Mapping
ml: മാപ്പിംഗ്

en: Direction
ml: ദിശ

en: Uses
ml: ഉപയോഗങ്ങൾ

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
