Community Accounting (8.x-4.0-beta13) - en to bs translation catalogue (61 entries)

en: User interface
bs: Korisničko sučelje

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Subject
bs: Naslov

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Description
bs: Opis

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: Weight
bs: Težina

en: Types
bs: Tipovi

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Display
bs: Prikaz

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: User
bs: Korisnik

en: Created
bs: Kreiran

en: Exclude
bs: Isključi

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Roles
bs: Uloge

en: E-mail address
bs: Email adresa

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Normal
bs: Normalno

en: Up
bs: Gore

en: Maximum
bs: Maksimum

en: System
bs: Sistem

en: Send
bs: Pošalji

en: Members
bs: Članovi

en: Signatures
bs: Potpisi

en: Users
bs: Korisnici

en: Down
bs: Dole

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Add user
bs: Dodaj korisnika

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Apply
bs: Primjeni

en: Used in
bs: Koristi se u

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Keyword relevance
bs: Relevantnost ključne riječi

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bs: Traži bilo koju od dvije riječi s velikim <strong>OR</strong>. Na primjer, <strong>pas OR mačka</strong>.
