Community Accounting (8.x-4.0-beta13) - en to or translation catalogue (22 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: Subject
or: ବିଷୟ

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: Password
or: ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Path
or: ପଥ

en: Active
or: ସକ୍ରିୟ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: E-mail address
or: ଇ-ମେଲ ଠିକଣା

en: Last access
or: ଶେଷ ପ୍ରବେଶ

en: Add user
or: ଚାଳକ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Blocked
or: ନିଷିଦ୍ଧ

en: Direction
or: ଦିଗ

en: Notify user of new account
or: ନୂତନ ଖାତାର ଚାଳକଙ୍କୁ ଅଧିସୂଚୀତ କରାନ୍ତୁ
