Community Accounting (8.x-4.0-beta17) - en to nn translation catalogue (61 entries)

en: User interface
nn: Brukargrensesnitt

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Group
nn: Gruppe

en: Subject
nn: Emne

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: Password
nn: Passord

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Roles
nn: Roller

en: Filter
nn: Filtrer

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Week
nn: Veke

en: Now
nn: No

en: Other
nn: Andre

en: Users
nn: Brukarar

en: more...
nn: meir...

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nn: Skriv inn ei gyldig e-postadresse. Alle e-postar frå nettstaden vert sendt til denne adressa. E-postadressa vert ikkje offentliggjort, og brukast berre dersom du ynskjer å få tilsendt eit nytt passord eller nyheiter og oppdateringar via e-post.

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Credit
nn: Kreditt

en: Join
nn: Meld inn

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Only of the type(s)
nn: Berre av typen/typane

en: Direction
nn: Retning

en: Search index
nn: Søkeindeks

en: - All -
nn: - Alle -

en: Signature settings
nn: Signaturinnstillingar

en: Since
nn: Sidan

en: Search result
nn: Søkeresultat
