Community Accounting (8.x-4.0-beta2) - en to ku translation catalogue (86 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Title
ku: ناونیشان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Payer
ku: کڕیار

en: Private
ku: تایبەت

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Test
ku: تاقیکردنەوە

en: Message
ku: پەیام

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Import
ku: هاوردن

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Summary
ku: کورتە

en: Open
ku: کراوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: Advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Email
ku: ئیمێل

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Create
ku: درووستکردن

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Done
ku: تەواوبوو

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Page
ku: پەڕە

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: Your name
ku: ناوت

en: To
ku: بۆ

en: Visibility
ku: بینایی

en: E-mail address
ku: ئیمێل ئەدرێس

en: Up
ku: سەرەوە

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Send
ku: بینێره‌

en: Recipient
ku: وەرگر

en: Appearance
ku: شێوەکاری

en: Signatures
ku: مۆرەکان

en: Down
ku: خوارەوە

en: IP Address
ku: ئەدرێسی ئای.پی.

en: Anonymous users
ku: بەکارهێنەرە نەناسراوەکان

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ku: ئیمێل ئەدرێسێکی درووست. هەموو ئیمێلەکانی سیستەم بۆ ئەم ئەدرێسە ڕەوانە دەکرێن. ئەم ئەدرێسە لە ماڵپەڕدا ئاشکرا ناکرێت و تەنها بەکاردەهێنرێت بۆ وەرگرتنی وشەنهێنی نوێ یانیش هەندێک ئاگاداری کە خۆت داوات کردوون.

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: Workflow
ku: ڕێڕەوی کار

en: Your message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ت نێردرا.

en: Used in
ku: بەکارهاتووە لە

en: Minimum
ku: کەمترین

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Menu name
ku: ناوی لیسته‌

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Field settings
ku: ڕیکخستنەکانی خانە

en: Save order
ku: پاشەکەوتکردنی ڕیز

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: Notify user of new account
ku: لە هەژماری نوێ بەکارهێنەر ئاگاداربکەوە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Dashboard
ku: داشبۆرد

en: Search index
ku: نوانەی گەڕان

en: Personal contact form
ku: فۆرمی پەیوندیی تایبەتی

en: Search result
ku: ئەنجامی گەڕان

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ku: بۆشایی و خاڵ و هێمای پەیوەندی و ژێرهێڵ و هێمای جیاکەرەوە ڕێگایان پێدراوە.

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
