Community Accounting (8.x-4.0-beta4) - en to gu translation catalogue (71 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Transaction ID
gu: લેવડ-દેવડ આઇડી

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Payer
gu: નાણાં ચૂકવનાર

en: Transactions
gu: વ્યવહારો

en: Private
gu: ખાનગી

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Public
gu: જાહેર

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Create
gu: બનાવો

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Your name
gu: તમારું નામ

en: Visibility
gu: દ્રશ્યતા

en: E-mail address
gu: ઈન્ટરનેટ પત્ર વ્યવહારનું સરનામું

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Up
gu: ઉપર

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: Send
gu: મોકલો

en: Appearance
gu: દેખાવ

en: Signatures
gu: હસ્તાક્ષરો

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Are you sure?
gu: શું તમને ખાતરી છે?

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Language code
gu: ભાષા સંકેત

en: Menu name
gu: મેન્યુ નામ

en: Mapping
gu: મેપિંગ

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

en: Uses
gu: ઉપયોગો

en: Personal contact form
gu: પોતાનું સંપર્ક ફોર્મ
