Community Accounting (8.x-4.0-beta6) - en to kn translation catalogue (96 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Transaction ID
kn: ವ್ಯವಹರಿಸಿದ ಐಡಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Payer
kn: ಪಾವತಿದಾರ

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Your name
kn: ನಿಮ್ಮ ಹೆಸರು

en: Sender
kn: ಕಳುಹಿಸಿದವರು

en: To
kn: ಗೆ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Volume
kn: ಧ್ವನಿಯ ಪ್ರಮಾಣ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Serial
kn: ಸರಣಿ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Signatures
kn: ಸಹಿಗಳು

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Shared
kn: ಹಂಚಿಕೆಗೊಂಡ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Transaction
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Received
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ

en: Join
kn: ಸೇರು

en: Privacy
kn: ಗೌಪ್ಯತೆ

en: Statement
kn: ಹೇಳಿಕೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Activate
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸು

en: Deactivate
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯಗೊಳಿಸು

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Command
kn: ಆದೇಶ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: Creator
kn: ನಿರ್ಮಾತೃ

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Personal
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ

en: Serial number
kn: ಅನುಕ್ರಮ ಸಂಖ್ಯೆ
