Community Accounting (8.x-4.0-beta7) - en to fi translation catalogue (160 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Payer
fi: Maksaja

en: Private
fi: Yksityinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: Currency
fi: Valuutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Test
fi: Testi

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Types
fi: Tyypit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Open
fi: Avoin

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Path
fi: Polku

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Display
fi: Näyttö

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: States
fi: Tilat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Done
fi: Tehty

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Module
fi: Moduuli

en: Your name
fi: Nimesi

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: To
fi: Osoitteeseen

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Filter
fi: Suodatus

en: E-mail address
fi: Sähköpostiosoite

en: Fields
fi: Kentät

en: Normal
fi: Normaali

en: Up
fi: Ylös

en: Maximum
fi: Suurin

en: Range
fi: Alue

en: State
fi: Tila

en: Send
fi: Lähetä

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Payments
fi: Maksut

en: Members
fi: Jäsenet

en: Week
fi: Viikko

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Signatures
fi: Allekirjoitukset

en: more...
fi: lisää...

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Down
fi: Alas

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Pending
fi: Odottaa

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fi: Kelvollinen sähköpostiosoite. Järjestelmän sinulle lähettämät sähköpostit menevät tähän osoitteeseen. Osoitetta ei julkisteta ja sitä käytetään vain, jos tahdot tilata uuden salasanan, tai jos haluat saada tiettyjä uutisia tai ilmoituksia sähköpostitse.

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Reference
fi: Viittaus

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Scope
fi: Kohde

en: Balance
fi: Saldo

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Join
fi: Liity

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Limits
fi: Rajat

en: Apply
fi: Käytä

en: Form name
fi: Lomakkeen nimi

en: Used in
fi: Käytetään

en: Minimum
fi: Pienin

en: Participants
fi: Vastaanottajat

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Activate
fi: Aktivoi tilaus

en: Deactivate
fi: Passivoi

en: Miscellaneous
fi: Sekalainen

en: Local
fi: Paikallinen

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: Keyword relevance
fi: Hakusanan osuvuus

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Save order
fi: Tallenna järjestys

en: Direction
fi: Suunta

en: Creator
fi: Luoja

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Created on
fi: Luotu

en: Notify user of new account
fi: Ilmoita käyttäjälle uudesta tilistä

en: Created timestamp
fi: Luotu-aikaleima

en: Uses
fi: Käyttää

en: Your email address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Successfully sent email to %recipient
fi: Onnistuneesti lähetettiin sähköposti vastaanottajalle %recipient

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
fi: Etsi joko kahta termiä isoilla kirjaimilla <strong>TAI</strong>. Esimerkiksi <strong>kissoja TAI koiria</strong>.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Personal contact form
fi: Henkilökohtainen yhteydenotto

en: Signature settings
fi: Allekirjoituksen asetukset

en: Currency name
fi: Valuutan nimi

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
fi: Voit lähettää enintään %limit viestiä @interval aikana. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Search result
fi: Hakutulos

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
fi: Välilyönnit ovat sallittuja; erikoismerkkejä ei sallita lukuunottamatta pisteitä, väli- ja alaviivoja sekä heittomerkkiä.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Output machine name
fi: Näytä koneluettava nimi

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Many to one
fi: Monta yhteen

en: Master
fi: Isäntä

en: Reply to
fi: Vastaa

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: If specified, the language used for getting the mail message and subject.
fi: Mikäli määritettynä, kieli jota käytettiin hakemaan sähköpostin viesti ja aihe.

en: With selection
fi: Valinnalla

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
fi: Valikossa raskaammat linkit vajoavat ja kevyemmät linkit näytetään lähempänä valikkojen juurta.

en: Calculated
fi: Laskettu

en: Send yourself a copy
fi: Lähetä itsellesi kopio
