Nagios monitoring (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Title
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Modules
id: Modul

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Custom
id: Tersuai

en: Warning
id: Peringatan

en: Unauthorized
id: Tak dikenal

en: Enabled modules
id: Modul yang difungsikan

en: Thresholds
id: Ambang batas

en: Critical
id: Kritis
