Nagios Monitoring (8.x-1.12) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Description
ug: بايانى

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Module and theme update status
ug: مودۇل ۋە ئۇسلۇبنىڭ يېڭىلىنىش ئەھۋالى
