Nagios Monitoring (8.x-1.13) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Title
fr: Titre

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Message type
fr: Type de message

en: Warning
fr: Avertissement

en: Unauthorized
fr: Non autorisé

en: Enabled modules
fr: Modules activés

en: Module and theme update status
fr: Statut de mise à jour des modules et des thèmes

en: Critical
fr: Critique

en: Unique ID
fr: Identifiant (ID) unique
