Nagios Monitoring (8.x-1.14) - en to bg translation catalogue (7 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Description
bg: Описание

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Modules
bg: Модули

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Module and theme update status
bg: Състояние на обновленията за модули и теми
