Nagios Monitoring (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Modules
it: Moduli

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Custom
it: Personalizzato

en: Warning
it: Avviso

en: Unauthorized
it: Non autorizzato

en: Enabled modules
it: Moduli abilitati

en: Thresholds
it: Soglie

en: Critical
it: Critico
