Nagios Monitoring (8.x-1.20) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Description
ru: Описание

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Modules
ru: Модули

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Message type
ru: Тип сообщения

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Unauthorized
ru: Неавторизованный

en: Enabled modules
ru: Включённые модули

en: Thresholds
ru: Предельные значения

en: Critical
ru: Критический

en: Monitoring
ru: Монитор

en: Watchdog settings
ru: Настройки журнала
