Nagios monitoring (8.x-1.4) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Description
ja: 説明

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Modules
ja: モジュール

en: Unknown
ja: 不明

en: Custom
ja: カスタム

en: Warning
ja: 警告

en: Unauthorized
ja: 未承認

en: Enabled modules
ja: 有効なモジュール

en: Thresholds
ja: しきい値

en: Critical
ja: 重大な
