Name Field (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Real name
da: Rigtigt navn

en: yes
da: ja

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: hidden
da: skjult

en: Components
da: Komponenter

en: Titles
da: Titler

en: Options
da: Valg

en: no
da: nej

en: Field type
da: Felttype

en: Contains
da: Indeholder

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Example
da: Eksempel

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Plain
da: Enkel

en: Pattern
da: Mønster

en: Labels
da: Etiketter

en: Full
da: Fuld

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Sources
da: Kilder

en: Middle
da: Midt

en: Text field
da: Tekstfelt

en: Default value
da: Standardværdi

en: Examples
da: Eksempler

en: Export format
da: Eksportformat

en: Family
da: Efternavn

en: contains
da: indeholder

en: Machine name
da: Internt navn

en: Locked
da: Låst

en: Default format
da: Standardformat

en: Display format
da: Visningsformat

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: %title field is required.
da: %title-feltet er obligatorisk.

en: above
da: over

en: below
da: under

en: Miss
da: Frk.

en: Contains any word
da: Indeholder ethvert ord

en: has word
da: har ord

en: Contains all words
da: Indeholder alle ord

en: has all
da: har alle

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Add format
da: Tilføj format

en: Field types
da: Felttyper

en: Save format
da: Gem format

en: Mr.
da: Hr.

en: Mrs.
da: Fru

en: Ms.
da: Fr.

en: Given
da: Fornavn

en: Middle name(s)
da: Mellemnavn(e)

en: Generational
da: Generation

en: Configure, edit and maintain names and name custom formats.
da: Konfigurér, redigér og vedligehold navne og brugerdefinerede navneformater.

en: Autocomplete options
da: Indstillinger for autocomplete

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt, maskinlæsbart navn. Må kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger.

en: Label display for @title
da: Etiketvisning for @title

en: Enabled components
da: Aktive komponenter
