Name Field (8.x-1.0-rc2) - en to bg translation catalogue (24 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Value
bg: Стойност

en: Real name
bg: Име

en: Required
bg: Задължително

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Default
bg: По подразбиране

en: Format
bg: Формат

en: hidden
bg: скрит

en: Titles
bg: Заглавия

en: Options
bg: Параметри

en: Never
bg: Никога

en: Inline
bg: В една линия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Labels
bg: Етикети

en: Sources
bg: Източници

en: Text field
bg: Текстово поле

en: contains
bg: съдържание

en: Ampersand
bg: Амперсанд
