Name Field (8.x-1.0-rc3) - en to et translation catalogue (45 entries)

en: Title
et: Pealkiri

en: Status
et: Olek

en: Delete
et: Kustuta

en: Operations
et: Toimingud

en: Value
et: Väärtus

en: Required
et: Kohustuslik

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Field
et: Väli

en: Label
et: Nimetus

en: Default
et: Vaikimisi

en: Format
et: Vorming

en: hidden
et: peidetud

en: Components
et: Komponendid

en: Titles
et: Pealkirjad

en: Always
et: Alati

en: Never
et: Mitte kunagi

en: Inline
et: Samal real

en: Field type
et: Välja tüüp

en: Contains
et: Sisaldab

en: Plain text
et: Lihttekst

en: Maximum length
et: Maksimaalne pikkus

en: Plain
et: Tavaline

en: Pattern
et: Muster

en: Labels
et: Sildid

en: Sources
et: Allikad

en: Text field
et: Tekstiväli

en: Default value
et: Vaikimisi väärtus

en: Examples
et: Näited

en: empty
et: tühi

en: contains
et: sisaldab

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Locked
et: Lukus

en: Contains any word
et: Sisaldab suvalist sõna

en: has word
et: sisaldab sõna

en: Contains all words
et: Sisaldab kõiki sõnu

en: has all
et: sisaldab kõike

en: Machine-readable name
et: Masinloetav nimetus

en: Ampersand
et: &amp;-märk

en: Add format
et: Lisa vorming

en: Field types
et: Väljade tüübid

en: Save format
et: Salvestamise vorming

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
et: Unikaalne süsteemne nimetus. Võib sisaldada ainult väikesi tähti, numbreid ja alakriipsu.

en: Label display for @title
et: @title kuvatav silt

en: @name field is required.
et: Väli @name on kohustuslik
