Name Field (8.x-1.0-rc3) - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Markup
he: מרקאפ

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Required
he: נדרש

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Format
he: פורמט

en: hidden
he: מוסתר

en: Components
he: רכיבים

en: Titles
he: כותרות

en: Never
he: אף פעם

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Field type
he: סוג שדה

en: Contains
he: מכיל

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Plain
he: פשוט

en: Pattern
he: פורמט

en: Labels
he: תוויות

en: Delimiter
he: מפריד

en: Sources
he: מקורות

en: Middle
he: אמצע

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: empty
he: ריק

en: contains
he: מכיל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Contains any word
he: מכיל כל מילה

en: has word
he: יש מילה

en: Contains all words
he: מכיל את כל המילים

en: has all
he: יש את כל

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Ampersand
he: אמפרסנד

en: Add format
he: הוספת תבנית

en: attribute
he: מאפיין (attribute)

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם יחודי הקריא ע"י מחשב. יכול להכיל רק אותיות לועזיות קטנות, מספרים וקו תחתי.

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.
