Name Field (8.x-1.0-rc3) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Markup
sv: Uppmärkning

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Link Target
sv: Mål för länk

en: hidden
sv: dold

en: Components
sv: Komponenter

en: Titles
sv: Titlar

en: Always
sv: Alltid

en: Never
sv: Aldrig

en: Inline
sv: Löpande

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Contains
sv: Innehåller

en: Plain text
sv: Ren text

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Plain
sv: Enkel

en: Pattern
sv: Mönster

en: Labels
sv: Etiketter

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: Sources
sv: Källor

en: Text field
sv: Textfält

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Examples
sv: Exempel

en: empty
sv: tom

en: Family name
sv: Efternamn

en: Family
sv: Familj

en: contains
sv: innehåller

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Credentials
sv: Referenser

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: Contains any word
sv: Innehåller vilket ord som helst

en: has word
sv: har ord

en: Contains all words
sv: Innehåller alla ord

en: has all
sv: har alla

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Ampersand
sv: Tecknet &

en: Add format
sv: Lägg till format

en: attribute
sv: attribut

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Save format
sv: Spara format

en: Given name
sv: Tilltalsnamn

en: Autocomplete options
sv: Alternativ för automatisk komplettering

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn. Får bara innehålla små bokstäver, siffror och understreck.

en: Label display for @title
sv: Visningsetikett för @title

en: Label display
sv: Visningsetikett

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.
