Name Field (8.x-1.0-rc4) - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Required
fi: Pakollinen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Link Target
fi: Linkin kohde

en: Format
fi: Muoto

en: hidden
fi: piilotettu

en: Components
fi: Komponentit

en: Titles
fi: Otsikot

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Inline
fi: Avoin

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Plain
fi: Puhdas

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Full
fi: Kokonainen

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Sources
fi: Lähteet

en: Middle
fi: Keskellä

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Examples
fi: Esimerkit

en: empty
fi: tyhjä

en: contains
fi: sisältää

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Credentials
fi: Tunnukset

en: Contains any word
fi: Sisältää minkä tahansa sanan

en: has word
fi: sisältää sanan

en: Contains all words
fi: Sisältää kaikki sanat

en: has all
fi: sisältää kaikki

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Ampersand
fi: &amp;-merkki

en: Add format
fi: Lisää muoto

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Save format
fi: Tallenna muoto

en: Stacked
fi: Pinottu

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Uniikki koneellisesti luettava nimi. Saa sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Label display for @title
fi: Etiketti kentälle @title

en: Label display
fi: Otsikon näyttö

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

[ctx: name]
en: <em>et al</em>
fi: <em>ym.</em>
    kontekstissa: nimi

[ctx: name]
en: et al
fi: ym.
    kontekstissa: nimi

[ctx: name]
en: and
fi: ja
    kontekstissa: nimi

en: Never (i.e. "J. Doe and T. Williams")
fi: Ei koskaan (esim. "J. Doe and T. Williams")

en: Enabled components
fi: Käytössäolevat komponentit
