Name Field (8.x-1.0-rc4) - en to oc translation catalogue (46 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Link Target
oc: Cibla del Ligam

en: Titles
oc: Títols

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Contains
oc: Conten

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Plain
oc: Brut

en: Pattern
oc: Motiu

en: Labels
oc: Etiquetas

en: Full
oc: Complet

en: Sources
oc: Fonts

en: Middle
oc: Mitan

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Examples
oc: Exemples

en: empty
oc: vide

en: Family
oc: Familha

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Contains any word
oc: Contient n'importe quel mot

en: has word
oc: contient lo mot

en: Contains all words
oc: Contient totes los mots

en: has all
oc: contient tous

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Ampersand
oc: Et commercial

en: Add format
oc: Apondre un format

en: Save format
oc: Enregistrar lo format

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
oc: Un nom legible-per-la-maquina. Només pòt contenir letras en minusculas, numèros e jonhents basses.

en: Label display for @title
oc: Presentacion de l'etiqueta per @title
