Name Field (8.x-1.0-rc4) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Markup
ur: مارکاپ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Required
ur: درکار

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Format
ur: فارمیٹ

en: hidden
ur: پوشیدہ

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Sources
ur: ذرائع

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Locked
ur: بند
