Name Field (8.x-1.0-rc5) - en to te translation catalogue (22 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Markup
te: మార్కప్

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Value
te: విలువ

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Format
te: ఆకృతి

en: Titles
te: శీర్షికలు

en: Always
te: ఎల్లప్పుడూ

en: Field type
te: ఫీల్డ్ రకం

en: Plain text
te: సాదా పాఠ్యం

en: Maximum length
te: గరిష్ఠ పొడవు

en: Full
te: పూర్తి

en: Sources
te: మూలాలు

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: empty
te: ఖాళీ
