Name Field (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Markup
ar: ترميز

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Format
ar: التنسيق

en: hidden
ar: مخفي

en: Components
ar: المكونات

en: Before
ar: قبل

en: Never
ar: أبدا

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Contains
ar: يحتوي

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Plain
ar: عادي

en: Pattern
ar: النموذج

en: Full
ar: كامل

en: Hidden
ar: مخفي

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Sources
ar: المصادر

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Examples
ar: أمثلة

en: empty
ar: فارغ

en: Raw
ar: سطر

en: contains
ar: يحتوي على

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Ampersand
ar: رمز &

en: Add format
ar: إضافة تنسيق

en: Save format
ar: حفظ الصيغة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء من طرف الجهاز. يمكن أن يحتوي فقط على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية.

en: Label display for @title
ar: التسمية المعروضة لـ @title
