Name Field (8.x-1.0) - en to el translation catalogue (46 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Format
el: Μορφή

en: hidden
el: κρυφό

en: Components
el: Συστατικά

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Before
el: Πριν

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Contains
el: Περιέχει

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Plain
el: Απλό

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Full
el: Πλήρες

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Sources
el: Πηγές

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: empty
el: κενό

en: contains
el: περιέχει

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Ampersand
el: Σύμβολο "&"

en: Add format
el: Προσθήκη μορφότυπου

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Save format
el: Αποθήκευση μορφής

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Μπορεί να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Label display for @title
el: Εμφάνιση ετικέτας για το @title

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.
