Name Field (8.x-1.1) - en to eo translation catalogue (25 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Required
eo: Bezonata

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: hidden
eo: kaŝita

en: Never
eo: Neniam

en: Inline
eo: en linio

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Full
eo: Kompleta

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Sources
eo: Fontoj

en: Text field
eo: Teksta kampo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
