Name Field (8.x-1.1) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Format
is: Stílsnið

en: hidden
is: falið

en: Components
is: Íhlutir

en: Titles
is: Titlar

en: Before
is: Fyrir

en: -- none --
is: --ekkert--

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Inline
is: Innfellt

en: Contains
is: Inniheldur

en: Maximum length
is: Hámarkslengd

en: Hidden
is: Falið

en: Sources
is: Uppsprettur

en: Text field
is: Textareitur

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Examples
is: Dæmi

en: empty
is: tómt

en: Family name
is: Fjölskyldunafn

en: contains
is: inniheldur

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Contains any word
is: Inniheldur hvaða orð sem er

en: has word
is: inniheldur orðið

en: Contains all words
is: Inniheldur öll orð

en: has all
is: hefur öll

en: Field types
is: Tegundir svæða
