Name Field (8.x-1.1) - en to ku translation catalogue (25 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Required
ku: پێویستە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Format
ku: فۆرمات

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Inline
ku: ناوهێڵ

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Hidden
ku: شارراوە

en: Sources
ku: سەرچاوەکان

en: Text field
ku: خانەی دەق

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Locked
ku: کلیلدراوە

en: Ampersand
ku: نیشانەی پەیوەندی

en: Add format
ku: زیادکردنی فۆرمات

en: Save format
ku: پاشەکەوتکردنی فۆرمات
