Name Field (8.x-1.1) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Required
th: จำเป็น

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Format
th: รูปแบบ

en: hidden
th: ซ่อน

en: Before
th: ก่อน

en: Always
th: ตลอดเวลา

en: Never
th: ไม่เคย

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Maximum length
th: ความยาวสูงสุด

en: Pattern
th: รูปแบบของ

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Sources
th: แหล่ง

en: Text field
th: ช่องข้อความ

en: Examples
th: ตัวอย่าง

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Contains any word
th: ประกอบด้วยคำใด ๆ

en: has word
th: มีคำ

en: Contains all words
th: ประกอบด้วยคำทั้งหมด

en: has all
th: มีทั้งหมด

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงที่ไม่ซ้ำ ประกอบด้วยตัวอักษรตัวเล็ก ตัวเลข และสัญประกาศ (_) เท่านั้น

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

[ctx: name]
en: and
th: และ
