Name Field (8.x-1.2) - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Status
ka: სტატუსი

en: Markup
ka: კორექტურა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Operations
ka: ოპერაციები

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Manager
ka: მენეჯერი

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Name
ka: სახელი

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Format
ka: ფორმატი

en: hidden
ka: დამალული

en: Before
ka: მდე

en: Never
ka: არასდროს

en: Inline
ka: ერთ ხაზზე

en: Field type
ka: ველის ტიპი

en: Contains
ka: შეიცავს

en: Count
ka: რაოდენობა

en: General
ka: ზოგადი

en: Maximum length
ka: მაქსიმალური სიგრძე

en: Full
ka: სრული

en: Hidden
ka: დამალული

en: Sources
ka: წყაროები

en: Default value
ka: საწყისი მნიშვნელობა

en: empty
ka: ცარიელი

en: Machine-readable name
ka: მანქანურად-კითხვადი სახელი

en: Add format
ka: ფორმატის დამატება
