Name Field (8.x-1.2) - en to mr translation catalogue (25 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Markup
mr: मार्कअप

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Private
mr: खाजगी

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Major
mr: मुख्य

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Format
mr: रचना

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Inline
mr: आतील

en: Field type
mr: फील्डचा प्रकार

en: General
mr: साधारण

en: Maximum length
mr: कमाल लांबी

en: Sources
mr: स्त्रोत

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: has word
mr: शब्द आहे

en: Contains all words
mr: सर्व शब्द समाविष्ट
