Name Field (8.x-1.2) - en to pl translation catalogue (77 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Private
pl: Prywatne

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Required
pl: Wymagane

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: Link Target
pl: Cel (Target) odnośnika

en: hidden
pl: nie pokazuj

en: Components
pl: Komponenty

en: Titles
pl: Tytuły

en: Before
pl: Przed

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Inline
pl: Przed polem

en: Field type
pl: Typ pola

en: Contains
pl: Zawiera

en: Count
pl: Liczba

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: General
pl: Ogólne

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Labels
pl: Etykiety

en: Full
pl: Pełny

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Delimiter
pl: Separator

en: Sources
pl: Źródła

en: Middle
pl: Środek

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Examples
pl: Przykłady

en: empty
pl: pusty

en: Family
pl: Rodzina

en: contains
pl: zawiera

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Credentials
pl: Kwalifikacje

en: Sort options
pl: Opcje sortowania

en: above
pl: powyżej

en: below
pl: poniżej

en: Miss
pl: Panna

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Ampersand
pl: Znak ampersand

en: Director
pl: Dyrektor

en: Add format
pl: Dodaj format

en: Field types
pl: Typy pól

en: Save format
pl: Zapisz format

en: Mr.
pl: Pan

en: Mrs.
pl: Pani

en: Ms.
pl: Pani

en: Dr.
pl: dr

en: Prof.
pl: prof.

en: Middle name(s)
pl: Drugie imię (imiona)

en: Generational
pl: Pokolenie

en: Title.
pl: Tytuł.

en: Autocomplete options
pl: Opcje pola Autocomplete

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa wewnętrzna. Może zawierać jedynie małe litery, cyfry i łączniki.

en: Label display for @title
pl: Wyświetlanie etykiety pola @title

en: Father
pl: Ojciec

en: Mother
pl: Matka

en: Master
pl: Główny

en: titles
pl: tytułów

en: Label display
pl: Wyświetlanie etykiety

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Enabled components
pl: Włączone komponenty
