Name Field (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Private
ro: Privat

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Link Target
ro: Țintă Legătură

en: hidden
ro: ascuns

en: Titles
ro: Titluri

en: Before
ro: Anterior

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Contains
ro: Conține

en: Count
ro: Contor

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Plain
ro: Simplu

en: Pattern
ro: Model

en: Labels
ro: Etichete

en: Full
ro: Complet

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Sources
ro: Surse

en: Text field
ro: Câmp text

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Examples
ro: Exemple

en: empty
ro: gol

en: contains
ro: conține

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Contains any word
ro: Conține orice cuvânt

en: has word
ro: are cuvântul

en: Contains all words
ro: Conține toate cuvintele

en: has all
ro: are toate

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Add format
ro: Adăugare format

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Save format
ro: Salvați format

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume citibil-mașină unic. Poate conține doar litere minuscule, numere și liniuțe de subliniere.

en: Label display for @title
ro: Eticheta de afișare pentru @title

en: Master
ro: Expert

en: titles
ro: titluri

en: Label display
ro: Afişare etichetă

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Commander
ro: Comandant
