Name Field (8.x-1.0-rc2) - en to sr translation catalogue (19 entries)

en: Title
sr: Наслов

en: Status
sr: Статус

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Value
sr: Вредност

en: Settings
sr: Подешавања

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Default
sr: Подразумевано

en: Components
sr: Компоненте

en: Field type
sr: Tип поља

en: Maximum length
sr: Максимална дужина

en: Pattern
sr: Образац

en: Sources
sr: Извори

en: Default value
sr: Подразумевана вредност

en: contains
sr: садржи

en: Locked
sr: Закључан

en: UUID
sr: <em>UUID</em>

en: @name field is required.
sr: @name поље је потребно попунити.
