Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Development
ar: التطوير

en: Categories
ar: التصنيفات

en: Weight
ar: الوزن

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Modules
ar: الوحدات

en: Menu
ar: القائمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Contact
ar: اتصل

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Block
ar: الصندوق

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Role
ar: الدور

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
