Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to hy translation catalogue (18 entries)

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Development
hy: Ծրագրավորում

en: Categories
hy: Կատեգորիաներ

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: View
hy: Դիտել

en: Modules
hy: Մոդուլներ

en: Menu
hy: Ընտրացանկ

en: Content type
hy: Բովանդակության տեսակ

en: Date format
hy: Ամսաթվի ձևաչափը

en: Block
hy: Բլոկ

en: Vocabulary
hy: Բառարան

en: Role
hy: Դեր

en: Text format
hy: Տեքստի ֆորմատ

en: View mode
hy: Դիտման ռեժիմ
