Naming Conventions (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (20 entries)

en: Content
is: Innihald

en: Development
is: Þróun

en: Categories
is: Flokkar

en: Weight
is: Vægi

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Views
is: Gagnasýn

en: View
is: Skoða

en: Modules
is: Einingar

en: Menu
is: Valmynd

en: ID
is: Kenni

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Contact
is: Tengiliður

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Block
is: Blokk

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Role
is: Hlutverk

en: Text format
is: Textaforsnið
