Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Development
fr: Développement

en: Categories
fr: Catégories

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Date format
fr: Format de date

en: Block
fr: Bloc

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Role
fr: Rôle

en: Applies to
fr: S'applique à

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Edit category
fr: Modifier la catégorie

en: Text format
fr: Format de texte

en: References
fr: Références

en: Contact forms
fr: Formulaires de contact

en: Image style
fr: Style d'image

en: Comment type
fr: Type de commentaire

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: View mode
fr: Mode d'affichage
