Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Content
te: సారము

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Categories
te: వర్గాలు

en: Weight
te: భారం

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Top
te: పైన

en: View
te: చూడు

en: Menu
te: మెనూ

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: Introduction
te: పరిచయం

en: Role
te: పాత్ర

en: Text format
te: వచన ఆకృతి

en: View mode
te: వీక్షణ పద్ధతి
