Naming Conventions (8.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Views
th: ดู

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Modules
th: โมดูล

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Date format
th: รูปแบบวันที่

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Form mode
th: แบบฟอร์ม

en: Edit category
th: แก้ไขกลุ่ม

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ

en: Contact forms
th: รูปแบบการติดต่อ

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Comment type
th: ประเภทของการแสดงความคิดเห็น

en: View mode
th: โหมดของวิว
