Naming Conventions (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Content
id: Konten

en: Development
id: Pengembangan

en: Categories
id: Kategori

en: Weight
id: Bobot

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Top
id: Atas

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Modules
id: Modul

en: Content type
id: Jenis konten

en: Date format
id: Format tanggal

en: Block
id: Blok

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Introduction
id: Pengenalan

en: Role
id: Peran

en: Form mode
id: Mode borang

en: Edit category
id: Edit kategori

en: Text format
id: Format teks

en: Contact forms
id: Formulir kontak

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Comment type
id: Tipe komentar

en: View mode
id: Modus tampilan
