Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Content
hu: Tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Weight
hu: Súly

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Top
hu: Teteje

en: Views
hu: Nézetek

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Modules
hu: Modulok

en: Menu
hu: Menü

en: ID
hu: Azonosító

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Block
hu: Blokk

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Role
hu: Szerepkör

en: Classes
hu: Osztályok

en: Applies to
hu: Legyen alkalmazva

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Edit category
hu: Kategória szerkesztése

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: References
hu: Hivatkozások

en: Contact forms
hu: Kapcsolatfelvételi űrlapok

en: Image style
hu: Képstílus

en: Comment type
hu: Hozzászólástípus

en: View mode
hu: Nézetmód
