Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Content
sv: Innehåll

en: Development
sv: Utveckling

en: Categories
sv: Kategorier

en: Weight
sv: Vikt

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Top
sv: Överst

en: Views
sv: Vyer

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Modules
sv: Moduler

en: Menu
sv: Meny

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Date format
sv: Datumformat

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Role
sv: Roll

en: Classes
sv: Klasser

en: Form mode
sv: Formulärläge

en: Edit category
sv: Redigera kategori

en: Text format
sv: Textformat

en: References
sv: Referenser

en: Contact forms
sv: Kontaktformulär

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Comment type
sv: Typ av kommentar

en: View mode
sv: Visningsläge
