Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Top
tr: En üst

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Path
tr: Yol

en: Modules
tr: Modüller

en: Menu
tr: Menü

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Block
tr: Blok

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Role
tr: Rol

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Edit category
tr: Kategori düzenle

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: References
tr: Başvurular

en: Contact forms
tr: İletişim formları

en: Image style
tr: Resim stili

en: Comment type
tr: Yorum tipi

en: View mode
tr: Görünüm kipi
