Naming Conventions (8.x-1.0-beta2) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Categories
he: קטגוריות

en: Weight
he: משקל

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Top
he: עליון

en: Views
he: היבטים

en: View
he: צפיה

en: Path
he: מיקום

en: Modules
he: רכיבים

en: Menu
he: תפריט

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Block
he: בלוק

en: Vocabulary
he: מילון

en: Role
he: תפקיד

en: Form mode
he: מצב טופס

en: Edit category
he: עריכת קטגוריה

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: References
he: רפרנס

en: Contact forms
he: טופסי קשר

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Comment type
he: סוג תגובה

en: View mode
he: מצב תצוגה
