Nano Banana Editor (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Model
it: Modello

en: Style
it: Stile

en: Generate
it: Genera

en: Update style
it: Aggiorna lo stile

en: Add style
it: Aggiungi stile
