Nano Banana Editor (1.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Size
pt: Tamanho

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Model
pt: Modelo

en: Clear
pt: Limpar

en: Undo
pt: Desfazer

en: Style
pt: Estilo

en: Redo
pt: Refazer

en: Generate
pt: Gerar

en: Update style
pt: Atualizar estilo

en: Add style
pt: Adicionar estilo

en: Aspect Ratio
pt: Aspecto Proporcional

en: Media Name
pt: Nome da Mídia
