Nano Banana Editor (1.0.0-beta4) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Model
uk: Модель

en: Clear
uk: Очистка

en: Undo
uk: Скасувати

en: Draw
uk: Роздати

en: Style
uk: Стиль

en: Redo
uk: Повторити

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Image Size
uk: Розмір зображення

en: Update style
uk: Оновити стиль

en: Add style
uk: Додати стиль

en: Prompt
uk: Нагадування

en: Style not found.
uk: Стиль не знайдено.

en: Aspect Ratio
uk: Співвідношення сторін

en: Media Name
uk: Назва медіа
